Zwycięzcy preferują specjalne biurka dla graczy

Pierwsi e-sportowcy korzystali z drewnianych biurek szkolnych, gdy rozpoczynali poważne współzawodnictwo. Od tego czasu minęło już kilka dekad, a gracze otrzymali własne wyposażenie, które projektowane jest w zgodzie z ich preferencjami. Zamiast mebli przypominających drewniane stoły, dzisiaj oferowane są niesamowite biurka dla graczy, wyglądające momentami jak panel sterowania w statku kosmicznym.  

W stosunku do normalnych biurek szkolnych różnią się one w wielu aspektach. Główną różnicą jest powierzchnia pulpitu. Meble gamingowe muszą być większe, gdyż na powierzchni pulpitu rozstawione będzie dużo akcesoriów, monitory, a czasem nawet sam komputer. Biurka dla graczy mają nie tylko obszerniejsze, ale i znacznie grubsze blaty. Elektronika waży więcej niż papierowe dokumenty, dlatego nośność pulpitu musi zostać podwyższona w porównaniu do standardowych mebli biurowych. Pęknięcie pulpitu w przypadku biurka dla graczy oznaczałoby uszkodzenie drogiego sprzętu komputerowego, stąd sytuacja taka jest absolutnie niedopuszczalna. Na wyższe obciążenie musi zostać przygotowany nie tylko blat, ale także jego podpory. Producenci nie przestrzegający tej reguły, bez wątpienia nie utrzymają się na rynku z powodu zbyt wielu napraw gwarancyjnych. W podporach oprócz wzmocnień powinien znajdować się mechanizm kontroli wysokości. Niejeden gracz zdyskwalifikuje dany produkt, jeśli nie pozwala on zmieniać, jak daleko od podłogi oddalony jest pulpit. Gracze lubią zmieniać ten parametr na przykład wtedy, kiedy przygotowują się do jazdy wirtualnymi samochodami. Podczas rywalizacji w symulacjach wyścigowych gracze wolą nieco obniżony pulpit, ponieważ mogą na nim wtedy w optymalnej pozycji zamontować kierownicę. W biurkach dla graczy nie potrzeba zabudowy w postaci szuflad, producenci raczej nie korzystają z nich, jeśli mebel ma służyć do gier. Lepiej zostawić pod biurkiem dużo wolnego miejsca. Przestrzeń ta służy często do zdeponowania obudowy komputerowej lub ustawienia zestawu pedałów do wyścigów. Poza tym zamiast szuflad, w dolnej części biurka lokalizowane są części systemu, który ma ukryć okablowanie zestawu komputerowego. W niektórych projektach rozmieszczone są systemy do przechowywania poszczególnych akcesoriów, możecie na przykład na biurku zawiesić słuchawki komputerowe, a pod jego blat wsunąć klawiaturę. Podobne rozwiązania przygotowywane są dla głośników i monitorów.

Zobacz, o czym mowa
gamera.pl/kategoria-produktu/biurka-dla-graczy/

Czy specjalne biurka dla graczy są znacznie droższe od typowych mebli? Na szczęście nie istnieje taka reguła, a wersje gamingowe możecie zdobyć w podobnych cenach jak standardowe biurka. W sklepach powinniście spodziewać się niebawem wysypu tych biurek, ponieważ ich produkcję rozpoczęło kilka aspirujących marek, które wcześniej sprzedawały już z powodzeniem fotele dla graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *